RenovaParket.sk

Podlaha, ktorá ide s vami von

K modernému bývaniu dnes patria rozľahlé terasy. Naša firma má skúsenosti s pokladaním podláh aj v exteriéroch. Kvalitné drevené podlahy je možné namontovať tiež po okrajoch bazénov. Vaša záhrada ožije šarmom a vytvorí vám príjemnú oddychovú zónu. Šírkou terasy sa nemusíte obmedzovať.  Je len na vás, či ju budete potrebovať ako klasický balkón, ako miesto pre záhradné párty alebo posedenia.

Terasy sú vyrábané prevažne z exotických drevín, ktoré sa používajú aj vo svete. Ich farba a reliéf uspokoja najnáročnejšieho zákazníka. Môžete si vybrať z nasledujúcich drevín:

 

BANGKIRAI


Bangkirai je na Slovensku najpredávanejšou terasovou drevinou. Oplýva farebnosťou – a to od žltohnedých odtieňov až po tmavočervené. Oživí celkový vzhľad záhrad.

MASSARANDUBA
 

Massaranduba je hustejšia drevina ako Bangkirai. Hladký, tmavočervený povrch je skutočne výrazný a dokáže upútať pozornosť.

CUMARU


Cumaru je odolná drevina s pôvodom z Brazílie. Ako jediná sa dodáva už predsušená. Jej žltohnedá až červenohnedá farba skvele dopĺňa terasy, ktorých súčasťou je zeleň a kvety.

 

IPE (lapacho)


IPE (lapacho) je najkvalitnejšia drevina používaná na terasy. Má hladký povrch a krásny reliéf. Tmavá farba kontrastuje s bielym nábytkom a pôsobí luxusne.

 

SIBÍRSKY SMREK


Sibírsky smrek je charakteristický výraznou kresbou. Pokiaľ nie je povrchovo upravený, poveternostné podmienky zmenia jeho farbu na sivú. Dostáva tak provensálsky nádych.

TATAJUBA


Tatajuba vás očarí žltkastou farbou, ktorá časom prechádza do tmavších odtieňov, nakoniec až do škoricovo hnedých farieb. Táto jej vlastnosť zvyšuje jej exkluzivitu.

 

MERBAU


Merbau má vo svojich žilkách žltý, lesklý prach. Tento typ dreviny uprednostňujú najmä nároční, a to pri výrobe nábytku. Skvele sa hodí aj do exteriérov. Uplatnenie nachádza najmä v reprezentačných miestnostiach.

TEAK


Teakové drevo je vyhľadávané vďaka svojej tvrdosti, pružnosti a odolnosti voči škodcom. Odoláva vplyvom počasia, takže je možné vytvoriť nim aj nekryté terasy.